Naścienna oczomyjka z dwiema głowicami na elastycznym wężu stalowym długości 1,5 metra. Zalecana do szybkiego przemycia oczu po zalaniu lub zaprószeniu szkodliwą substancją, choć równie dobrze może służyć jako prysznic ratunkowy do spłukiwania innych miejsc na ciele osoby poszkodowanej.
Uruchomienie oczomyjki następuje po jednorazowym wciśnięciu dźwigni, ulokowanej wzdłuż uchwytu, a możliwość blokady zapewnia stały strumień wody, co nie ogranicza swobody ruchów rąk. Dzięki nachyleniu głowic pod kątem 45 stopni nie jest konieczne zdejmowanie ze ściany do płukania oczu. Po zdjęciu swobodnie można spłukiwać każdą część ciała.
Oczomyjka 1100-42 nie ma misy, dlatego powinna być instalowana w bezpośredniej bliskości kratki ściekowej w podłodze, a najlepiej - bezpośrednio nad nią. Zgodnie z zaleceniami lekarzy, woda płynąca z oczomyjki nie może być za zimna (poniżej 15 stopni C.), ani za gorąca (powyżej 35 stopni C.). Zaleca się więc, aby przed urządzeniem zainstalować termostatyczny zawór mieszający.
gwarancja : 2 lata
szerokość : 18,2 cm
wysokość : 32 cm
wydajność : 12 l/min.
przyłącze : 3/8 cala
TOF